PROJE OFİSİ

KOSGEB DESTEKLERİ

KOSGEB Destekleri

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kuruluşu olan KOSGEB; KOBİ’lerimize yatırımlarında, yeni üretimlerinde, teknolojik altyapı yenilemelerinde, pazara girişlerinde ve daha pek çok finansal/teknik konularda destek sunmaktadır.

OBEY olarak KOSGEB Desteklerinden faydalanmanız için sizlere rehberlik ediyoruz. Yatırım fikirlerinizi sizinle birlikte değerlendirerek yatırımınız için en uygun KOSGEB desteğini sizlere sunuyoruz.

Destek kriterleri, gerekli başvuru evrakları, proje yazımı, KBS (Kobi Bilgi Sistemi) üzerinden başvurunun gerçekleştirilmesi ve KOSGEB ödeme aşamalarında OBEY Proje Ofisinin 8 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veriyoruz.

Kosgeb Destekleri Nelerdir?

 1. Girişimcilik Destek Programı
 2. Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı
 3. KOBİ TEKNOYATIRIM – KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı
 4. Stratejik Ürün Destek Programı
 5. İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri
   • İşletme Geliştirme Destek Programı
   • İş Birliği Destek Programı
   • KOBİ-GEL Kobi Gelişim Destek Programı
   • Genel Destek Programı (Fuar Destekleri, Belgelendirme Destekleri, Test ve Analiz Destekleri vs.)
   • Yurtdışı Pazar Destek Programı
   • Tematik Proje Destek Programı
   • Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı
 1. KOBİ Finansman Destekleri

Dikkat: KOSGEB Girişimcilik Desteklerinden faydalanmak için işletme kurulumundan önce Girişimcilik Eğitimlerini (İleri Girişimci, Geleneksel Girişimci) tamamlamanız gerektiğini unutmayınız.

KOSGEB Desteklerinden Nasıl Faydalanılır? KOSGEB Desteklenen Sektörler Hangileri? KOSGEB Desteklerini Nasıl Alabilirim? KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır? KBS Kobi Bilgi Sistemine Kayıt için ne yapmalıyım? Gibi sorularınız ve KOSGEB Destekleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey için proje ofisimizi arayabilirsiniz.

KOSGEB DESTEKLENEN SEKTÖRLER (PDF) Bilgisine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

İşletmenizin ya da iş fikrinizin KOSGEB tarafından desteklenip desteklenmediğini öğrenmek için NACE KODU ile arama yapmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.